Next Item Previous Item

Oluline info:

Voronja galerii

Voronja galerii on Varnja külas asuv suvegalerii, mille asutasid 2013. aastal Kaili Kask ja Raul Oreškin. Galerii asub siinsele külale iseloomulikus kalurimajas, kus ühe katuse all on nii elamisosa kui paadikuur. Galerii on kohandatud tüüpilise vanausuliste elamu paadikuuri, kus igaks suveks avatakse uus näitus. Enamasti jätkub näitus ka maja taga asuvas õues. 2019. aasta suvel on võimalik nautida juba VI Voronja suvenäitust „Wanderlust“.

 

Kõik suvised näitused on koostatud kuraatorite poolt. Siis muutuvad nii maja kui hoov kunstinäituseks, kus ringi uudistades kohtud tõenäoliselt ka härra Voronini ja tema abilistega. Voronja galerii kohal hõljub alati magus vahvlilõhn või on siin siis valminud miskit muud suupärast, mida külalistele pakutakse. Proua Voronja aga laotab külaliste ette oma võrratud näputööoskuse abil sündinud nukuperekonnad. Neid on nii imetlemiseks kui kaasa ostmiseks.

 

Voronja galerii on avatud ainult suviti. Talveks kolib Voronja galerii aga Tartusse, kus avab aeg-ajalt tartlaste kodudes paar päeva kestvaid kunstinäituseid.